Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

2021/2022 Grupa V

Karnawał

16.02.2022
Karnawał

Karnawał

16.02.2022

Karnawał – to czas najróżniejszych zabaw, maskarad i pochodów. W naszym przedszkolu karnawał obchodzony był w formie zabawy karnawałowej. Zgodnie z zwyczajem w tym dniu przedszkolaki prezentowały się w strojach bajkowych. Tańce, korowody były przewodnią aktywnością ruchową dzieci przy muzyce. Uśmi...

Walentynki

14.02.2022
Walentynki

Walentynki

14.02.2022

Walentynki to dzień, który świętowały również przedszkolaki. Ten wspaniały dzień to okazja do integracji grupy. W tym czasie królowały tradycyjne zabawy: łączenie w pary połówki serc, dopasowywanie wielkości serca, powiedz mi coś miłego oraz działania plastyczne „serduszko”. Dz...

Wigilia Bożego Narodzenia

Wigilia Bożego Narodzenia na dobre zaistniała w przedszkolnej tradycji. W przygotowaniach tego dnia uczestniczyły również przedszkolaki przystrajając choinkę oraz dekorując „wigilijny stół”. Wszyscy spotkaliśmy się przy jednym stole na, którym nie zabrakło postnych potraw. Składaliśmy s...

Mikołajki

06.12.2021
Mikołajki

Mikołajki

06.12.2021

Już Mikołaj grzeje sanie czego pragniesz niech się stanie. Tradycyjnie w naszym przedszkolu zawitał Św. Mikołaj. Przybył z wielkim workiem pełnym upominków dla przedszkolaków. W podziękowaniu za przybycie dzieci zaśpiewały piosenkę „Nasz Mikołaj” i wykonały podobiznę Mikołaja....

Dzień postaci z bajek

Z popielnika na Wojtusia iskiereczka mruga. Chodź opowiem Ci bajeczkę bajka będzie długa. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest to święto postaci bajkowych. Postacie bajkowe towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Dzieci przybyły do „bajkowej krainy” w magicznych strojach. Słuchały ulubionych bajek i...

Dzień Dyni

29.10.2021
Dzień Dyni

Dzień Dyni

29.10.2021

Dynia - to warzywo dobrze znane przez dzieci uwielbiane. W Dniu Dyni w przedszkolu królował kolor pomarańczowy. Dzieci niektóre prezentowały „dyniowe stroje”. Przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę na temat dyni. Poznały ich gatunki, różnicowały dynie pod względem wielkości, koloru i k...

Dzień Drzewa

11.10.2021
Dzień Drzewa

Dzień Drzewa

11.10.2021

W naszej grupie realizujemy projekt „Ekokulturalne przedszkole” w związku z tym edukacja ekologiczna nie jest nam obca. Nieodzownym elementem naszych działań było świętowanie „Dnia Drzewa”, które odbyło się w powiązaniu z naturą, czyli w formie wycieczki do parku. Dzieci bezpośrednio pozn...

Dzień Uśmiechu

Jest taka przedszkolna kraina gdzie dzień się od uśmiechu zaczyna. Taki Światowy Dzień Uśmiechu rozpoczął się w naszej grupie. Symbolem tego dnia były „uśmiechnięte buzie”. Pomysłowe atrakcje dla dzieci wywołały dobry humor i uśmiech na twarzy przedszkolaków. Starszaki borykały się z dużą buźką, kt...

Dzień Jabłka

28.09.2021
Dzień Jabłka

Dzień Jabłka

28.09.2021

My o zdrowie dbamy i jabłuszka zjadamy. Pod takim hasłem przedszkolaki świętowały „Dzień Jabłka”. Zdobywały wiedzę o jabłkach angażując do tego celu własne zmysły. Poznały ich budowę, barwę, wartości odżywcze oraz zastosowanie kulinarne. Z wielkim entuzjazmem szukały drugiej połówki swojego jabłka ...

Pierwszy Dzień Jesieni

„Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie” W naszym przedszkolu królowała Pani Jesień. Przywitała nas kolorowymi liśćmi i ciepłymi promieniami słońca. Pani Jesień rozgościła się już na dobre w naszej grupie. Dzieci odkrywały magię jesieni tworząc niepowtarzalny jesienny klim...