Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Historia

Przedszkole Publiczne nr 3 w Łasku istnieje od 1961 roku.

W chwili rozpoczęcia swojej działalności otoczone było sadami i polami uprawnymi.

W latach 70-tych na terenach sąsiadujących z przedszkolem powstało osiedle bloków mieszkalnych. W chwili budowy planowano utworzenie trzech oddziałów przedszkolnych, jednak duża liczba chętnych spowodowała konieczność utworzenia jeszcze czwartego oddziału. Ze względu na rozwój miasta i potrzeby pracujących rodziców, od roku 1977 do lat 90-tych było ono placówką 5-cio oddziałową.

Przez te wszystkie lata, towarzyszem dziecięcych zabaw był pluszowy miśDlatego też dzieci zapragnęły, aby miś zamieszkał na stałe w naszym przedszkolu i został jego symbolem.

Dzięki staraniom pani dyrektor Danuty Płuciennik oraz Rady Pedagogicznej 9 czerwca 2004 roku, Misiaczek stał się patronem przedszkola.

Przedszkole Publiczne nr 3 im. "Misiaczek" w Łasku mieści się na ulicy Narutowicza 11/a.

W 2006 roku budynek przedszkola został poddany termomodernizacji dzięki temu zyskał ładny, kolorowy i przyjazny wygląd.

Od 1 września 2016 roku do placówki uczęszcza 125 dzieci w pięciu grupach wiekowych. Budynek przedszkola posiada jasne, przestronne sale zabaw, nowoczesne łazienki oraz pełen zieleni ogród i bezpieczny plac zabaw dla dzieci.

W roku 2018 budynek przedszkola został połączony z dobudowanym budynkiem żłobka. Teren wokół budynku został na nowo zagospodarowany. 

Placówka cieszy się wśród społeczności lokalnej bardzo dobra opinią. Personel jest zawsze gotowy do działania na rzecz dziecka.

Kolejni dyrektorzy przedszkola:
p. Urszula Renkowska 
mgr Maria Hruszka
p. Danuta Siepietowska
p. Czesława Fabiś
p. Danuta Płuciennik
mgr Anna Mizera
mgr Anna Krzymińska
mgr Dorota Flis
mgr Joanna Przybylska-Niedbał