Informacja Administratora

Nazwa imprezy/uroczystości przedszkolnej

Termin realizacji

1.

„Dzień Kropki” – kreatywne zabawy plastyczne.

15 wrzesień

2.

„Dzień Przedszkolaka” – zabawy muzyczne w grupach.

20 wrzesień

3.

„Owocowe sałatki i szaszłyki” – zajęcia kulinarne.

„Przyszła do nas jesień” - jesienny korowód ulicami miasta

wystawa prac dzieci w szatni przedszkolnej.

22 wrzesień

25 wrzesień

4.

,,Światowy Dzień Uśmiechu” – zabawy i gry relaksacyjne.

6 październik

5.

„Dzień Gier Planszowych” – rozgrywki w grupach starszych.

10 październik

6.

„Dzień Postaci z Bajek” – zabawy teatralne.

6 listopad

7.

Akcje ogólnopolskie: Uroczyste śpiewanie Hymnu Narodowego z okazji Święta Niepodległości Polski.

10 listopad

8.

Pasowanie na przedszkolaka.

15 listopad

9.

„Dzień Tolerancji” – zabawy i zajęcia w grupach.

16 listopad

10.

„Światowy Dzień Praw Dziecka” – prezentacja.

20 listopad

11.

„Dzień Pluszowego Misia” – przemarsz z misiami po mieście. Zabawy muzyczno-plastyczne w grupach.

25 listopad

12.

„Dzień Majsterkowicza” – zabawy kreatywne. Prezentacja multimedialna na temat ważnych europejskich wynalazków.

3 grudzień

13.

„Witaj Święty Mikołaju” – spotkania ze Św. Mikołajem w grupach.

6 grudzień

14.

„Świeć gwiazdeczko mała świeć” – uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia w ŁDK.

14 grudzień

15.

„Spotkanie przy wigilijnym stole” – uroczysty obiad połączony ze śpiewaniem kolęd.

20 grudzień

16.

„Zapraszamy do tańca” – zabawa karnawałowa

26 styczeń

17.

„Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie”- uroczystość w ŁDK z okazji „Dnia Babci i Dnia Dziadka”.

23 styczeń

18.

„Dzień pizzy” – zajęcia kulinarne w grupach.

9 luty

19.

„Powiedział  nam Bartek, że dziś tłusty czwartek” – polskie obyczaje.

luty

20.

„Walentynki – święto chłopca i dziewczynki” – zabawy integracyjne.

14 luty

21.

„Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego” – słuchanie utworów literatury polskiej dla dzieci.

21 luty

22.

„Dzień matematyki” – zabawy matematyczne. Poznanie geniuszy matematycznych.

14 marzec

23.

„Dzień Wrażliwości”

21 marzec

24.

„Pierwszy Dzień Wiosny” – przemarsz po mieście.

21 marzec

25.

„Dzień Książki dla Dzieci” – zorganizowanie wystawy książek w szatni; czytanie literatury dla dzieci przez zaproszonego gościa.

2 kwiecień

26.

„Dzień Sportu” – spotkanie z trenerem sportowym; zabawy i ćwiczenia ruchowe.

6 kwiecień

27.

„Światowy Dzień Ziemi”- zabawy muzyczno- plastyczne oraz udział w sprzątaniu placu zabaw.

28.

„Jestem Polką i Polakiem” – konkurs międzyprzedszkolny,  konkurs recytatorski.

26 kwiecień

29.

„Dzień Flagi” – dekorowanie przedszkola symbolami narodowymi. Udział dzieci ze starszych grup przedszkolnych w uroczystościach w centrum miasta.

2 maj

30.

„Kto jest dzielnym przedszkolakiem może kiedyś być strażakiem” – spotkanie ze strażakami w ogrodzie przedszkolnym.

4 maj

31.

„Dzień Unii Europejskiej”

9 maj

32.

,,Dzień Dobrych Uczynków” – pogadanka

19 maj

33.

„Dzień Rodziny” – uroczystość w ŁDK z okazji „Dnia Mamy i Taty”.

23 maj/15maj

34.

„Dzień muzeów” – prezentacja multimedialna. Wizyta w Muzeum Historii Łasku.

18 maj

35.

„Dzień Dziecka” – festyn rodzinny.

4 czerwiec

36.

,,Dzień Przyjaciela” – zabawy skupione wokół tematu.

9 czerwiec

37.

„Żegnamy się z przedszkolem” – uroczyste pożegnanie przedszkola przez 6 – latki.

20 czerwiec