KLAUZULA INFORMACYJNA

10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.

Grupa I

Zawsze roześmiane „Misiaczki” to my.
Jesteśmy dzielnymi przedszkolakami. Nasza grupa liczy 24 dzieci,  w tym  11 dziewczynek i 13 chłopców. Każdy nasz dzień wypełniony jest radosną zabawą. Lubimy przychodzić do przedszkola, chętnie i z radością uczestniczymy w dowolnych oraz zorganizowanych zabawach i zajęciach.  Bardzo lubimy rysować, lepić z plasteliny oraz śpiewać i tańczyć. Z chęcią uczymy się rymowanek, wierszyków, słuchamy bajek i uczestniczymy w zabawach ruchowych.
Jesteśmy mistrzami w konstruowaniu budowli z klocków. Świetnie radzimy sobie z układaniem puzzli,  polubiliśmy grę w domino. Lubimy zabawy integracyjne, poznajemy siebie, kolegów i swoje przedszkole. Dużo czasu przeznaczamy na doskonalenie czynności samoobsługowych. Staramy się być samodzielni, koleżeńscy, przestrzegać zasad dobrego zachowania i pamiętać o stosowaniu form grzecznościowych.
Jesteśmy bardzo ciekawi świata, chętnie obserwujemy i poznajemy otoczenie, zdobywamy nowe umiejętności.
Bardzo lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym i wspólne spacery.
W naszej grupie czujemy się bezpiecznie, każdy jest ważny, potrzebny i szczęśliwy.

Grupa II

Grupa II to młodsze przedszkolaki: milusińskie trzylatki (4 dzieci) i rezolutne czterolatki (16 dzieci). Mają potrzebę ruchu, dlatego też lubią zabawy ruchowe, konstrukcyjne i manipulacyjne. Uczą się samodzielności i mają z tego wiele radości. W przedszkolu poznają świat bawiąc się, śpiewając, licząc i malując. Odkrywając swoje zdolności dostarczają sobie wiele przyjemności. Najważniejszym jednak dla nich zadaniem jest cieszyć się dobrym wychowaniem, dlatego też z uśmiechem Panie witają, bo taki zwyczaj mają. Cudownie w przedszkolu co dzień mija im czas.

Grupa III

Grupa IV

Grupa IV liczy 24 dzieci w tym 9 dziewczynek i 15 chłopców. Grupa jest zgrana, chętnie ze sobą spędza czas na wspólnych zabawach. Przedszkolaki są zżyte ze sobą i wzajemnie sobie pomagają.  Dzieci bardzo lubią zabawy grupowe oraz wspólne czytanie. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchają czytanych bajek. Uwielbiają przygody: Mamy Mu i Pana Wrony, Krowy Matyldy, Słonia Elmera, Króliczka Groszka, Wilka, Złego Kocurka, Petersona i Findusa oraz Tapiego. Dzieci chętnie śpiewają, lubią bawić sie przy muzyce, z dużym zainteresowaniem podejmują różne działania plastyczne. Przedszkolaki bardzo lubią ćwiczenia gimnastyczne. Sprawnie wykonują zadania sportowe, z dużym zaangażowaniem pokonują tory przeszkód, dobrze bawią się przy Zumbie.  Dużo radości sprawiają im spacery i zabawy na placu przedszkolnym. Starszaki podczas zajęć dydaktycznych aktywnie uczestniczą, słuchają w skupieniu, dzielą wyrazy na sylaby, głoskują, wypowiadają się o różnych sytuacjach oraz zdobywają nowe wiadomości. Starszaki lubią się uczyć, poznawać literki, cyferki i zdobywać wiadomości o przyrodzie. Przedszkolaki bardzo lubią zabawy matematyczne, doskonale liczą i dodają. Niektórzy już potrafią czytać proste wyrazy. Przedszkolaki z grupy IV, tak jak małe kotki lubią czasem pobrykać i wspólnie pobawić się. Bliskie są nam słowa Janusza Korczaka ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Grupa V

Grupa liczy 19 dzieci, 6 dziewczynek i 13 chłopców. Wśród nas jest 4 pięciolatków i 15 sześciolatków. Jesteśmy wesołą i zgrana grupą.
Lubimy się wspólnie bawić i uczyć. Do ulubionych przez nas zajęć należy: eksperymentowanie, poszukiwanie, malowanie, rysowanie, rozwiązywanie zagadek i zadań logicznych, uwielbiamy zabawy muzyczne i ruchowe.
Chętnie recytujemy wiersze, słuchamy bajek i opowiadań, korzystamy z biblioteczki przedszkolnej oraz wspólnie bawimy się w teatr. Lubimy się uczyć, poznawać literki, cyferki i świat, który nas otacza. Bardzo lubimy zabawy matematyczne, doskonale liczymy. Chętnie wznosimy budowle z klocków, układamy puzzle.
Lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spacery i wycieczki. Gimnastyka to bardzo ważna dla nas sprawa, ruch to przecież zdrowie i świetna zabawa.
Chętnie uczestniczymy w warsztatach plastycznych i kulinarnych, prowadzimy różnorodne hodowle i uprawy.
W naszej grupie miło i ciekawie spędzamy wspólnie czas. Nazywamy siebie odkrywcami świata.